• Wpisów: 27
 • Średnio co: 134 dni
 • Ostatni wpis: 6 lat temu, 09:52
 • Licznik odwiedzin: 12 393 / 3772 dni
 
mianorris
 
Ten rysunek to dzieło mojej najlepszej koleżanki z ogólniaka :)
Zdjęcie2.jpg

„Warzywo”, „(z)warzywienie” to określenia, które były popularne w moim liceum. Ogólnie odnosiły się one do osób, które poświęcają czemuś zbyt dużą ilość swojego czasu. Można było nazwać warzywem na przykład osobę, która nie robi w swoim życiu nic poza nauką. Ale szybko słowa te przyległy do ludzi, którzy stanowili kujonów zupełne przeciwieństwo – graczy (gamerów).

Nie od dziś wiadomo, że komputer wciąga. Warto wiedzieć jednak, że wciągają nie tylko demotywatory, kwejki i inne strony-tasiemce. Uzależnić można się nie tylko od FarmVille, MafiaWars i innych gierek. *Prawdziwe* uzależnienie powodują *prawdziwe* gry – od prostych, które dają dużo frajdy w graniu na LANie, np. CS (Counter Strike) po prawdziwe giganty, tak zwane MMO RPG – massive mulitplayer on-line RPG (role playing games). Do takich gier zalicza się przede wszystkim WoW (World of Warcraft) czy Lineage II (w skrócie L2). Mi szczęśliwie udało się uniknąć uzależnienia, a właściwie zwalczyć je zanim urosło do większych rozmiarów. Bowiem obsesja obsesji nierówna i są tacy, co po szkole siadają do komputera i grają do późna w nocy zawalając naukę, a są i tacy, co w ogóle zawalają szkołę i grają do dwudziestu godzin na dobę. Mi udało się powiedzieć „stop”, gdy od ilości spędzanego przy komputerze czasu zaczęły zależeć moje plany na przyszłość.

Czasami sama zastanawiam się, jak mogłam tak mocno wpaść w świat gier komputerowych, dostawać histerii gdy straciłam ważny item albo bez mała pluć na brata, gdy nie chciał mnie dopuścić do komputera... Myślę, że w moim przypadku zadziałał taki dziwny „łańcuch”, gdy ogólnie stałam się ogromną fanką fantastyki w każdej postaci. Jego ogniwa wyglądałyby jakoś tak:
lubię *czytać* książki -> szczególnie do gustu przypada mi *fantastyka* -> czytam coraz więcej -> zaczynam *grać w gry*, bo mam wtedy wpływ na to jak potoczy się dana (moja) historia -> zaczynam grać w *narracyjne gry RPG* (znacznie większy wpływ) -> zaczynam jeździć na *konwenty* (można naprawdę wczuwać się w role)

(pominęłam tu wiele różnych dziedzin fantastyki, jak filmy, gry karciane czy planszowe i inne, bo stanowią znacznie mniejszy odsetek mojej manii ;))

Narracyjne gry RPG pomogły mi wyjść z uzależnienia, bo dają mi o wiele więcej emocji i adrenaliny. Chociaż w gry komputerowe grywam i tak, bo by urządzić tzw. sesję (czyli spotkanie ludzi grających w erpega) konieczne jest jednak więcej zachodu, do tego ważne jest zachowanie pewnej regularności... Powiedzmy, że teraz staram się po prostu zachować balans między wszystkimi komponentami. A teraz nie mogę doczekać się wakacji – nie dość, że w lipcu mam konwent, to jeszcze będzie wreszcie czas na czytanie książek innych niż podręczniki ^^

 •  
 • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 • awatar
   
   
  B6HeWGvDsw
  Tusen hjertelig takk for aaerdwn!!Se5 koselig att du vil gi den til meg :)Det setter jeg stor pris pe5!Go`klem fra Maya:)
   
 • awatar
   
   
  89m6F49UOa
  I always love your shots. You have a great style. I am ciurous what sort of editing you do to create your "wispiness" and that almost painted look. Great shot!
   
 • awatar
   
   
  gość
  Jeśli to jest dla Ciebie herezja. To punoporję zrezygnować z usług lekarzy i modlić się do ubzduranego boga w celu wyleczenia. Wyłączyć komputer, zrzucić ciuchy, pf3jść zamieszkać do lasu i tam spędzić resztę życia. To co Cię otacza jest efektem właśnie takich  heretykf3w . Prąd i cała technologia jaką mamy byłaby już 100-200 lat wcześniej gdyby nie kościf3ł i tacy OGRANICZENI ludzie jak Ty. Wrf3ciłbyś pewnie do czasf3w w ktf3rych palono takich  heretykf3w  -co nie?
   
 • awatar
   
   
  gość
  Hej. Ściągnęłam sobie wlasnie bot o nwaize Romadoria Helper, w sumie wszystko dziala jak ta lala, plik skanowany przez autora na virustotal czy jakos tak i nic nie wykazało. Przydatne bo posiada automatyczne dodawanie do kolejki budowania, nawet dla darmowego konta   takiego jak ja mam!!!!!!
   
 •  
   
  Ja też chętnie w to gram ^^ Chociaż wolę gry z większą ilością kombinowania, a mniejszą biegania/zabijania :P Dlatego strasznie maaaarzy mi się nowy "Wiedźmin 2" *_*
   
 •  
   
  A ja sobie grywam w Diablo II. :d
   
skomentuj
 •  
 • Pozostało 1000 znaków