• Wpisów: 27
 • Średnio co: 146 dni
 • Ostatni wpis: 7 lat temu, 09:52
 • Licznik odwiedzin: 13 329 / 4113 dni
 
mianorris
 
Data powstania: maj 2007
Miejsce powstania: Trójmiasto
Gatunek: Alternatywa, indie, rock, post punk (?)
Dyskografia: EP „Gentleman!”, LP „Opowiem Ci Kilka Historii”

Zespół ten poznałam 7. marca 2009 r., gdy grali w klubie Ucho jako support przed koncertem mojego ukochanego zespołu, Lao Che. Od tamtej pory raz na jakiś czas mam na niego krótkie fazy, bo chociaż nie jest jakoś powalający na kolena, ma jednak w sobie wielki potencjał.

Planowałam napisać o nich posta już jakiś czas temu, a już całkiem zdecydowana byłam, gdy zobaczyłam ich pierwszy teledysk – „Samoloty”.

Co mogę powiedzieć o tym zespole? Mają fajne, wpadające w ucho kawałki. Błędem byłoby nazwanie ich „lekkimi”, bo w gruncie rzeczy to są dosyć smutne teksty i momentami naprawdę przygnębiające melodie... Ale z drugiej strony, nie jest to jakieś bardzo ambitne granie – ot, takie rockowe przytupajki ;)

Teksty, jak mówiłam wcześniej, raczej poważne aż do porządnie dołujących. Większość śpiewana jest po polsku i wtedy, niestety można wyczuć momentami pseudopoetyckie zapędy. Na szczęście do słynnych linijek „W pustej szklance pomarańcze/to dobytek mój” Feela nawet się nie zbliżają, więc ja im te wpadki wybaczam ;) Na LP pięć z dwunastu utworów jest po angielsku i wtedy utwory zyskują trochę na głębi, ale tracą na estetyce – polski akcent jest dość wyraźny. Ale na szczęście moje ulubione kawałki, czyli „Samoloty”, „Soho” i „Ego” są po polsku, więc nic nie psuje mi delektowania się nimi :)

(wersja z EPki, bo nie udało mi się znaleźć najnowszej)

Warto też dodać, że Gentleman! koncertuje dużo, fajnie i często w rodzimym Trójmieście (oczywiście nie tylko). Ja widziałam ich na razie tylko dwa razy, bo w Gdyni mieszkam tylko w roku szkolnym/akademickim, a wtedy nie mam za bardzo czasu na wyjścia... Ale osoby z nieco luźniejszych kierunków niż mój zachęcam do pójścia na ich koncert :) Nie powiem, żeby nawiązywali jakiś mega kontakt z publicznością, ale po prostu wyraźnie słychać, że wokalista Michał Toś UMIE śpiewać, a płytki to nie zremasterowana, wyczyszczona wersja, która z jego oryginalnym wokalem nie ma już nic wspólnego. Bardzo cenię to w zespołach i chyba dlatego tak bardzo lubię chodzić na koncerty :)

Zainteresowanych odsyłam do ich stron na:
Last.fm www.lastfm.pl/music/Gentleman!
MySpace www.myspace.com/gentlemanpl

 •  
 • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 • awatar
   
   
  PWkfYMOpo
  That's cleared my thoughts. Thanks for cobitinurtng.
   
 • awatar
   
   
  oiVEOP2Ees0
  Aprlepntay this is what the esteemed Willis was talkin' 'bout.
   
 • awatar
   
   
  bUYGorImU
  Pin my tail and call me a doeykn, that really helped.
   
 •  
   
  @Parseltongue: Podejrzewam że była w promocji za pół ceny bo A. jest tak jak ja łowczynią cenowych okazji a był to prezent od niej. :D O to Cię mogę zapewnić. Cienie są całkiem wydajne, za każdym razem mam wrażenie że tych cieni nie ubywa i nawet wytłoczone napisy się nie zacierają. :D Nie osypują się ale trochę u nich gorzej z trwałością... ale to może kwestia aktywnego szkolnego życia. :D Bardzo chwalę sobie brązową kredkę bo jest naprawdę trwała a maskara jest koloru czarnego. :) Chyba nawet jedna z moich lepszych. :D